Menu

De beste taalscholen in Rotterdam: 13 opleidingen vergeleken

De juiste taalschool in Rotterdam hangt af van je doel: Nederlands voor dagelijks gebruik, inburgering, een nieuwe taal of snel spreken op het werk. Ook Spaans en online Nederlands komen in de selectie terug.

Vergelijk daarom het niveau, de intensiteit en de lesvorm voordat je inschrijft. Vraag daarnaast naar begeleiding voor beginners, NT2-kandidaten, expats of Spaanstalige professionals en kijk of het rooster bij je week past.

Hoe deze gids is gerangschikt

We rangschikken taalscholen in Rotterdam op hoe gespecialiseerd elk bedrijf is, wat klanten zeggen, hoe volledig de gegevens zijn en waar het zit.

Bedrijven kunnen diensten afnemen om beter zichtbaar te zijn in deze lijsten.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 13 lokale opties

La Española Taalinstituut, Rotterdam#1
Wat opvalt
  • Eigen methode voor Spaans

La Española Taalinstituut

5,0274 beoordelingen
Bergweg 235-B, 3037 EL Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Spaans leren met persoonlijke begeleiding

La Española Taalinstituut in Rotterdam is gespecialiseerd in Spaans leren, zowel op locatie als online. De lessen zijn opgebouwd rond een eigen methode met oefeningen, podcasts, video’s en duidelijke grammaticastappen.

Native docenten geven de cursussen met veel persoonlijke aandacht, structuur en enthousiasme. Daardoor past het instituut bij beginners én cursisten die hun spreekvaardigheid verder willen ontwikkelen.

Hamrah/Lingua Academy, Rotterdam#2
Wat opvalt
  • Kleine groepen Nederlands

Hamrah/Lingua Academy

4,9145 beoordelingen
Zuidplein 14, 3083 CW Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Nederlands voor expats

Hamrah/Lingua Academy in Rotterdam biedt Nederlandse taalcursussen voor expats, inburgeraars en bedrijven. De lessen werken met kleine groepen, duidelijke uitleg, grammatica, spreken, huiswerk en aanvullende video’s of toetsen.

Ook online onderwijs en taaltraining op bedrijfslocatie zijn mogelijk. De school heeft daarnaast trajecten voor inburgering, Dutch for Expats en beroepsgerichte taalontwikkeling.

TaalTaal B.V., Rotterdam#3
Wat opvalt
  • Veel talen en lesvormen

TaalTaal B.V.

4,6132 beoordelingen
Maanweg 174, 2516 AB Den Haag, Nederland
Geschikt voor
Een nieuwe taal leren

TaalTaal B.V. biedt taalcursussen met klassikale, online, privé- en intensieve lesvormen. Het aanbod omvat onder meer Nederlands, Spaans, Italiaans, Frans, Engels, Japans en Russisch.

De lessen combineren duidelijke uitleg met veel spreken, geduldige begeleiding en aandacht voor taal en cultuur. Voor Nederlands zijn er ook versnelde trajecten, waaronder een intensieve cursus en een onderdompelingsprogramma.

Dutch Courses Rotterdam#4
Wat opvalt
  • Praktisch Nederlands spreken

Dutch Courses Rotterdam

4,951 beoordelingen
Benthuizerstraat 30C, 3036 CH Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Nederlands voor dagelijks gebruikIntensieve cursussen

Dutch Courses Rotterdam helpt cursisten Nederlands leren in Rotterdam, met lessen op verschillende niveaus en ook online mogelijkheden. De aanpak is praktisch en gericht op spreken in alledaagse situaties, terwijl docenten grammatica en structuur helder uitleggen.

Naast reguliere cursussen zijn er intensieve zomerprogramma’s en activiteiten die cursisten met elkaar en met Rotterdam verbinden. De sfeer is persoonlijk en toegankelijk.

Masterclass Dutch, Rotterdam#5
Wat opvalt
  • Kleine groepen met veel spreektijd

Masterclass Dutch

4,686 beoordelingen
Botersloot 9C, 3011 HE Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Snel Nederlands leren

Masterclass Dutch biedt Nederlandse taalcursussen in Rotterdam voor verschillende niveaus, met klassikale, online en bedrijfstrainingen. De lessen zijn duidelijk gestructureerd en werken met kleine groepen, zodat er veel ruimte is om te spreken.

Een niveautest vooraf helpt bij de juiste instap. Intensieve cursussen vragen een stevig studietempo, maar zijn geschikt voor cursisten die snel vooruitgang willen boeken in grammatica, spreken, lezen en schrijven.

ITHA Dutch Language Institute, Rotterdam#6
Wat opvalt
  • Kleine, intensieve lesgroepen

  • Van beginner tot C1

ITHA Dutch Language Institute

4,845 beoordelingen
Mathenesserlaan 253, 3021 HD Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Absolute beginnersCursisten die snel willen spreken

ITHA Dutch Language Institute is een taleninstituut in Rotterdam dat zich volledig richt op Nederlandse taalcursussen voor anderstaligen. Het aanbod loopt van absolute beginners tot gevorderde niveaus, waaronder NT2-II en C1, met zowel intensieve groepslessen als individuele begeleiding.

De aanpak draait om kleine groepen, persoonlijke aandacht en veel actieve oefening in spreken. De lessen zijn zorgvuldig opgebouwd, interactief en gericht op snel merkbare vooruitgang, met ruimte voor grammatica, zinsbouw en dagelijkse gesprekken. Ook online lessen behoren tot de mogelijkheden.

FIT4TAAL / Dutch Courses / NT2, Rotterdam#7
Wat opvalt
  • Gericht op professionals

FIT4TAAL / Dutch Courses / NT2

4,4155 beoordelingen
Rodezand 80, 4th Floor, 3013 AN Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Spaanstalige professionals

FIT4TAAL / Dutch Courses / NT2 is een taleninstituut in Rotterdam voor Nederlandse lessen, met online programma’s voor professionals. De methode verbindt grammatica, uitspraak en conversatie, zodat cursisten niet alleen regels leren maar ook zelfverzekerder Nederlands spreken.

De lessen hebben een persoonlijke en afwisselende opzet, met aandacht voor activiteiten, interactie en praktische communicatie. Voor Spaanstalige professionals ligt er extra nadruk op integratie, loopbaanontwikkeling en het opbouwen van een netwerk in Nederland. Een niveautest en een gratis adviesgesprek helpen bij de eerste oriëntatie.

Direct Dutch Institute, Rotterdam#8
Wat opvalt
  • Kleine groepen met persoonlijke aandacht

Direct Dutch Institute

4,641 beoordelingen
Laan van Nieuw Oost-Indië 275, 2593 BS Den Haag, Nederland
Geschikt voor
Internationals die snel vooruitgang willen

Direct Dutch Institute richt zich op internationals die in Nederland wonen en werken en Nederlands als tweede taal willen leren. Het taleninstituut werkt met de niveaus van het Europees Referentiekader en biedt lessen van beginnersniveau tot gevorderd niveau.

De intensieve cursussen vallen op door kleine groepen, een persoonlijke benadering en veel aandacht voor spreken. Docenten worden gekenmerkt door geduld, betrokkenheid en een energieke manier van lesgeven. Voor wie een officieel taalniveau nodig heeft, sluit het aanbod aan op de onderdelen van de NT2-staatsexamens: lezen, schrijven, luisteren en spreken.

LINCO Taal en Communicatie, Rotterdam#9
Wat opvalt
  • Volledig aangepaste taaltraining

  • Residentiële weekformule

LINCO Taal en Communicatie

5,021 beoordelingen
Van Vollenhovenstraat 35, 3016 BG Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Professionals met een intensief leerdoel

LINCO Taal en Communicatie is een kleinschalig taleninstituut in Rotterdam met intensieve trainingen Nederlands en communicatie. De opleiding wordt afgestemd op het profiel, de behoeften en het taalniveau van de deelnemer, waardoor de inhoud nauw aansluit op persoonlijke of professionele doelen.

De residentiële formule duurt een volledige week en combineert lessen met spreken, reportages bekijken, maaltijden en activiteiten in het Nederlands. Ook cultuur- en taalbarrières krijgen aandacht. De all-in formule omvat lessen, materiaal, activiteiten, maaltijden, overnachtingen en ontbijt. Door het kleinschalige karakter kunnen trainingsweken snel vol raken.

De Taalvraag, Rotterdam#10
Wat opvalt
  • Gratis taalcoaches voor spreekpraktijk

De Taalvraag

4,347 beoordelingen
's-Gravenweg 31, 3062 ZA Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Cursisten die NT2 of inburgering voorbereiden

De Taalvraag is een klein taleninstituut in Rotterdam voor cursisten die doelgericht Nederlands willen leren. De lessen vinden plaats in kleine groepen, met persoonlijke aandacht, gestructureerd lesmateriaal en begeleiding van ervaren docenten.

Naast de cursus is er ruimte om actief te oefenen met gratis taalcoaches. De school richt zich onder meer op NT2 en inburgering, van beginners tot hogere niveaus. Dat maakt De Taalvraag interessant voor wie snel vooruitgang wil boeken en extra spreekondersteuning prettig vindt.

Dutch Courses Rotterdam - Lest Best Language School Rotterdam – Dutch language courses for highly educated learners#11
Wat opvalt
  • Specialist voor hoogopgeleide anderstaligen

  • Digitaal leerplatform met cursusoverzicht

Dutch Courses Rotterdam - Lest Best Language School Rotterdam – Dutch language courses for highly educated learners

4,429 beoordelingen
Teilingerstraat 124, 3032 AW Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Hoogopgeleide expats en internationals

Lest Best is een taleninstituut in Rotterdam voor hoogopgeleide anderstaligen die hun Nederlands doelgericht willen ontwikkelen. Het cursusaanbod loopt van beginners- tot zeer gevorderd niveau en is beschikbaar in klassikale, intensieve, minder intensieve en online vormen.

De lessen zijn gericht op direct bruikbaar Nederlands in het dagelijks leven, met gevarieerde werkvormen voor verschillende leerstijlen. Een digitaal leerplatform bundelt lesvoorbereiding, toetsen, programma, documenten en activiteiten. Het aanbod omvat ook gespecialiseerde trajecten, zoals Medisch Nederlands op B2+-niveau.

Berlitz Rotterdam#12
Wat opvalt
  • Aandacht voor spreken

  • Ook zakelijke taaltrainingen

Berlitz Rotterdam

4,413 beoordelingen
Vasteland 38c, 3011 BM Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Gevorderde cursistenZakelijke taaltraining

Berlitz Rotterdam is een taleninstituut met taalopleidingen voor beginners en gevorderde cursisten . De lessen worden gegeven door betrokken docenten en leggen de nadruk op daadwerkelijk spreken, naast ondersteuning bij persoonlijke en professionele leerdoelen.

De locatie biedt een ruime leeromgeving en er zijn ook mogelijkheden voor zakelijke taaltrainingen. De organisatie krijgt daarnaast waardering voor de vriendelijke ondersteuning vanuit het kantoor. Het cursusaanbod en de planning kunnen wisselen, waardoor het verstandig is vooraf te controleren welke trajecten momenteel beschikbaar zijn.

DLokale optie
#13

De Vlaardingse Taalschool

4,941 beoordelingen
Marconiplein 17, 3025 AV Rotterdam, Nederland

De Vlaardingse Taalschool is een aanbieder van volwassenenonderwijs in Rotterdam. De school helpt cursisten bij het leren van Nederlands en bij onderdelen van de inburgering, met docenten die als prettig en behulpzaam worden ervaren.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1La Española Taalinstituut 5,0274Spaans leren met persoonlijke begeleiding
#2Hamrah/Lingua Academy 4,9145Nederlands voor expats
#3TaalTaal B.V. 4,6132Een nieuwe taal leren
#4Dutch Courses Rotterdam 4,951Nederlands voor dagelijks gebruik
#5Masterclass Dutch 4,686Snel Nederlands leren
#6ITHA Dutch Language Institute 4,845Absolute beginners
#7FIT4TAAL / Dutch Courses / NT2 4,4155Spaanstalige professionals
#8Direct Dutch Institute 4,641Internationals die snel vooruitgang willen
#9LINCO Taal en Communicatie 5,021Professionals met een intensief leerdoel
#10De Taalvraag 4,347Cursisten die NT2 of inburgering voorbereiden
#11Dutch Courses Rotterdam - Lest Best Language School Rotterdam – Dutch language courses for highly educated learners 4,429Hoogopgeleide expats en internationals
#12Berlitz Rotterdam 4,413Gevorderde cursisten
#13De Vlaardingse Taalschool 4,941—

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van taalscholen in Rotterdam

De taalinstituten zijn over Rotterdam verspreid en bieden niet allemaal dezelfde cursusvorm. Sommige richten zich op Nederlands, NT2 of inburgering, terwijl andere ook Spaans, bedrijfstaaltraining of online lessen aanbieden. Gebruik de kaart om reistijd naast lestijden te leggen. Bij intensieve cursussen of lessen op locatie is een haalbare route belangrijker dan alleen de afstand tot één afzonderlijke les.

Diensten om te vergelijken

  • Nederlands voor expatsLeer Nederlands voor wonen, werken en communiceren in Rotterdam.
  • InburgeringBereid je gericht voor op onderdelen van het inburgeringstraject.
  • NT2-cursussenWerk aan Nederlands als tweede taal met een passend instapniveau.
  • BedrijfstaaltrainingVerbeter taalgebruik voor overleg, e-mail, klantcontact en werk.
  • Spaans lerenVolg Spaans met persoonlijke begeleiding en aandacht voor spreken.
  • Intensief NederlandsKies een intensieve route wanneer je snel vooruitgang wilt boeken.
  • Online NederlandsVolg lessen op afstand wanneer een locatie minder goed uitkomt.
  • BeginnerslessenStart zonder voorkennis met een cursus voor absolute beginners.

Zo kies je taalscholen in Rotterdam

  1. Bepaal je einddoelVraag of de cursus voorbereidt op dagelijks gebruik, inburgering, NT2 of zakelijke communicatie.
  2. Laat je niveau testenGebruik een intake of niveautoets om te voorkomen dat de lessen te makkelijk of te moeilijk zijn.
  3. Vergelijk lesintensiteitControleer hoeveel lessen per week nodig zijn en hoeveel zelfstandig oefenen wordt verwacht.
  4. Kies de juiste lesvormVraag naar klassikaal, individueel of online onderwijs en hoe vaak je daadwerkelijk spreekt.
  5. Controleer examengerichtheidInformeer welke onderdelen van NT2 of inburgering worden behandeld en hoe voortgang wordt gemeten.

Veelgestelde vragen

Welke taalschool past bij iemand die snel Nederlands wil leren?

Kijk naar intensieve cursussen met veel spreekmomenten en een duidelijke intake. Vraag hoeveel uur per week je les hebt, welke oefening thuis nodig is en hoe de school je voortgang tussentijds bespreekt.

Kan ik Nederlands leren zonder voorkennis?

Ja, verschillende instituten bieden lessen voor absolute beginners. Vraag wel of je in een aparte startersgroep begint, hoe snel het tempo ligt en welke basisvaardigheden in de eerste lessen worden behandeld.

Wat is het verschil tussen NT2 en Nederlands voor dagelijks gebruik?

NT2 is Nederlands als tweede taal en kan examen- of trajectgericht zijn. Een cursus voor dagelijks gebruik legt vaak meer nadruk op praktische gesprekken, boodschappen, afspraken en communicatie in de stad.

Zijn er lessen voor Spaanstalige professionals?

In Rotterdam zijn er opleidingen die zich specifiek op Spaanstalige professionals richten. Vraag naar uitleg in jouw moedertaal, zakelijke woordenschat en de mate waarin de lessen aansluiten op je beroep.

Gerelateerde gidsen