Menu

Beste notarissen in Rotterdam: 15 kantoren vergelijken

Een notaris in Rotterdam kies je vooral op het soort akte of juridisch dossier dat je wilt regelen. In deze selectie staan kantoren voor testamenten, vastgoed, ondernemingen, nalatenschappen en familierecht.

Let op inhoudelijke ervaring, de eerste bespreking en de manier waarop documenten worden aangeleverd. Duidelijke communicatie en opvolging zijn belangrijk wanneer meerdere partijen of stukken betrokken zijn.

Hoe deze gids is gerangschikt

We rangschikken notarissen in Rotterdam op hoe gespecialiseerd elk bedrijf is, wat klanten zeggen, hoe volledig de gegevens zijn en waar het zit.

Bedrijven kunnen diensten afnemen om beter zichtbaar te zijn in deze lijsten.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 15 lokale opties

Katoen Notaris, Rotterdam#1
Wat opvalt
  • Heldere uitleg in gewone taal

Katoen Notaris

4,591 beoordelingen
Jan Campertlaan 10, 3201 AX Spijkenisse, Nederland
Geschikt voor
Testament en levenstestament

Katoen Notaris in Rotterdam richt zich op begrijpelijke juridische begeleiding bij belangrijke momenten. Het kantoor behandelt onder meer familierecht en erfrecht, testamenten en levenstestamenten, woningoverdrachten en ondernemingsrecht. De persoonlijke benadering helpt om ingewikkelde keuzes stap voor stap inzichtelijk te maken.

Bij vragen over een nalatenschap wordt aandacht besteed aan wensen, erfgenamen, verdeling en mogelijke bepalingen zoals een uitsluitingsclausule. Ook bij de aankoop van een woning ligt de nadruk op een heldere uitleg van de akte en de juridische details. De aanpak is rustig, zorgvuldig en gericht op een dossier dat aansluit bij de eigen situatie.

Westvaer Rotterdam#2
Wat opvalt
  • Vastgoed voor particulieren en ontwikkelaars

Westvaer Rotterdam

4,571 beoordelingen
gebouw FIRST, Weena 798 A, 22e verdieping, 3014 DA Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Vastgoed- en ondernemingsrecht

Westvaer Rotterdam is een notariskantoor voor particulieren, beleggers en ontwikkelaars. Binnen de dienstverlening komen vastgoed, ondernemingsrecht en familierecht samen. Die brede opzet is relevant bij woningtransacties, zakelijke structuren en familiegerelateerde juridische vragen.

De organisatie profileert zich als een vooruitstrevend notariaat met aandacht voor innovatie en rechtszekerheid. Voor een eerste gesprek helpt het om de gewenste akte, de betrokken partijen en de belangrijkste documenten overzichtelijk mee te nemen. De inhoudelijke begeleiding kan daardoor gericht worden op de juridische keuzes die in de betreffende situatie spelen.

JUST Notarissen, Rotterdam#3
Wat opvalt
  • Moderne, digitaal ondersteunde werkwijze

JUST Notarissen

4,1724 beoordelingen
Einsteinlaan 50, 2719 ER Zoetermeer, Nederland
Geschikt voor
Digitale afhandeling van standaardaktenJuridisch advies voor ondernemers

JUST Notarissen werkt met notarissen en notarieel juristen voor particulieren en ondernemers. Het kantoor gebruikt geautomatiseerde ondersteuning bij standaardwerk, zodat de juridische beoordeling centraal blijft staan. Die moderne werkwijze sluit aan bij mensen die een efficiënte behandeling en een digitaal dossier belangrijk vinden.

De dienstverlening omvat onder meer notariële akten en juridisch advies. Een online dossiersysteem kan helpen om stukken overzichtelijk te volgen, terwijl een persoonlijk gesprek ruimte biedt voor uitleg en vragen. Voor woningzaken of andere belangrijke documenten is een complete en tijdige aanlevering van informatie essentieel voor een soepel verloop.

Westvaer Westland, Rotterdam#4
Wat opvalt
  • Aandacht voor complexe dossiers

  • Familierecht en vastgoed

Westvaer Westland

4,480 beoordelingen
Galgepad 21, 2671 MV Naaldwijk, Nederland
Geschikt voor
Testamenten en levenstestamenten

Westvaer Westland is een notariskantoor in Rotterdam met aandacht voor familierecht, ondernemingsrecht en vastgoed. De inhoudelijke aanpak is vooral relevant bij testamenten, levenstestamenten, woningzaken en zakelijke vraagstukken. Bij complexe of meertalige dossiers kan duidelijke communicatie extra belangrijk zijn.

Een eerste gesprek biedt ruimte om de situatie, gewenste documenten en juridische aandachtspunten in kaart te brengen. De organisatie werkt vanuit een moderne visie op het notariaat en wil rechtszekerheid toegankelijk maken in een veranderende samenleving. Voor een goede voortgang helpt een overzicht van betrokken partijen, eerdere akten en belangrijke deadlines.

Notariaat Van Leeuwen, Rotterdam#5
Wat opvalt
  • Duidelijke begeleiding bij woningzaken

Notariaat Van Leeuwen

4,816 beoordelingen
Parallelstraat 1, 3161 BD Rhoon, Nederland
Geschikt voor
Woningoverdracht en erfpachtErven en nalatenschappen

Notariaat Van Leeuwen begeleidt belangrijke juridische momenten rond wonen, leven en ondernemen. Het kantoor behandelt vastgoed, familie- en erfrecht en ondernemingsrecht, met aandacht voor duidelijke taal en uitleg stap voor stap. Bij de aankoop of verkoop van een woning komen onder meer hypotheek, erfpacht en de overdracht aan bod.

Ook voor een eenmanszaak, BV, vereniging of stichting kan het kantoor meedenken over de benodigde juridische vastlegging. Een check-up rond erven en nalatenschap helpt om wensen en mogelijke keuzes tijdig te bespreken. De aanpak is persoonlijk, praktisch en gericht op duidelijkheid over waarvoor wordt getekend.

VLokale optie
#6
Wat opvalt
  • Brede begeleiding voor gezin en onderneming

Van Stenis Notarishuis

4,416 beoordelingen
Slot de Houvelaan 28A, 3155 VS Maasland, Nederland

Van Stenis Notarishuis begeleidt particulieren en ondernemers bij vastgoed, ondernemingsrecht en familierecht. Denk aan de aankoop van een woning of perceel, het oprichten van een BV, huwelijkse voorwaarden, testamenten en het afwikkelen van een nalatenschap. De dienstverlening is afgestemd op de specifieke situatie en kan waar nodig worden aangevuld met specialistische kennis.

Het kantoor legt nadruk op een vaste, betrokken aanpak en begrijpelijke communicatie. Bij gevoelige onderwerpen zoals een erfenis is er aandacht voor praktische keuzes en vervolgstappen. Voor een eerste bespreking zijn eerdere akten, gegevens van betrokkenen en een helder overzicht van de gewenste regeling nuttig.

Waerd Notarissen, Rotterdam#7
Wat opvalt
  • Estate planning en ondernemingsrecht

  • Persoonlijke begeleiding bij woningzaken

Waerd Notarissen

4,510 beoordelingen
Raadhuisstraat 31, 3299 AP Maasdam, Nederland
Geschikt voor
Estate planningOverdracht van een familiebedrijf

Waerd Notarissen richt zich in Rotterdam op particulieren en ondernemingen met advies over ondernemingsrecht, estate planning , vastgoed en familierecht. Het team begeleidt onder meer woningtransacties, testamenten en de overdracht van een familiebedrijf . Een persoonlijke benadering en aandacht voor details staan centraal bij het uitwerken van juridische documenten.

Bij ingewikkelde dossiers wordt meegedacht over praktische oplossingen en de keuzes die daarbij horen. Ook onder tijdsdruk blijft een duidelijke structuur belangrijk: bespreek vooraf de gewenste akte, de betrokken partijen en de stukken die al beschikbaar zijn. De aanpak past bij wie inhoudelijke begeleiding zoekt zonder het persoonlijke contact uit het oog te verliezen.

BLokale optie
#8
Wat opvalt
  • Oplossingen voor niet-standaard situaties

  • Familierecht met empathie

Beerentsen / Sterling Notarissen

4,027 beoordelingen
Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen, Nederland
Geschikt voor
Complex familierecht

Beerentsen / Sterling Notarissen behandelt familierecht, vastgoed en ondernemingsrecht vanuit een persoonlijke, oplossingsgerichte aanpak. Het kantoor kijkt niet alleen naar een standaardakte, maar probeert de juridische vraag te verbinden aan de concrete situatie. Dat is relevant bij nalatenschappen, scheiding, huwelijkse voorwaarden en minder gebruikelijke familiekwesties.

Complexe onderwerpen worden in begrijpelijke taal uitgelegd, met aandacht voor de mogelijke keuzes en vervolgstappen. Ook bij vastgoed- en ondernemingszaken is ruimte voor inhoudelijk overleg. Een eerste gesprek werkt het best wanneer de achtergrond, betrokken partijen en gewenste uitkomst helder worden beschreven, zodat de juridische aandachtspunten gericht kunnen worden besproken.

Notariskantoor Van Spreeuwel, Rotterdam#9
Wat opvalt
  • Korte lijnen met vaste specialisten

Notariskantoor Van Spreeuwel

4,114 beoordelingen
1e Barendrechtseweg 177, 2991 AP Barendrecht, Nederland
Geschikt voor
Familierecht en nalatenschappenWoning- en ondernemingszaken

Notariskantoor Van Spreeuwel ondersteunt particulieren en ondernemers in Rotterdam en omgeving bij familierecht, onroerend goed en ondernemingsrecht. Het team werkt met vaste specialisten en houdt de communicatie toegankelijk. Daardoor is er ruimte voor vragen over bijvoorbeeld een woning, samenlevingscontract, testament, onderneming of nalatenschap.

De werkwijze kenmerkt zich door korte lijnen en advies in gewone taal. Bij gevoelige of ingewikkelde onderwerpen wordt rustig uitgelegd welke opties er zijn en welke documenten nodig zijn. De combinatie van brede vakkennis en persoonlijk contact past bij wie verschillende notariële zaken op één vertrouwd adres wil bespreken.

VLokale optie
#10
Wat opvalt
  • Brede vastgoedpraktijk

Van der Straaten Notarissen

4,013 beoordelingen
Vorderban 1, 3271 DA Mijnsheerenland, Nederland

Van der Straaten Notarissen is een notariskantoor in Rotterdam voor vastgoed, ondernemingsrecht en familierecht. De dienstverlening rond onroerend goed omvat onder meer woning- en appartementsoverdrachten, hypothecaire financieringen, bedrijfspanden en landbouwgronden.

De organisatie werkt met een ervaren team en legt de nadruk op een laagdrempelige, proactieve benadering. Ook voor ondernemers en familiegerelateerde akten is er brede ondersteuning. Wie een dossier wil bespreken, doet er goed aan de relevante stukken en de gewenste juridische vastlegging vooraf overzichtelijk te verzamelen.

010Notaris, Rotterdam#11
Wat opvalt
  • Laagdrempelige Rotterdamse aanpak

010Notaris

3,896 beoordelingen
Hoofdweg 236, 3067 GJ Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Erven en schenken

Het team van notarissen, kandidaat-notarissen, juristen en medewerkers begeleidt cliënten bij het proces en denkt mee over de juridische vastlegging. De dienstverlening omvat onder meer erven en schenken , woningzaken en ondernemingsrecht.

De kantoorfilosofie draait om bereikbaarheid en begrijpelijke begeleiding. In een eerste gesprek kunnen de verschillende opties en gevolgen worden besproken, waarna conceptstukken overzichtelijk kunnen worden nagekeken. Dat past bij mensen die een laagdrempelige route zoeken voor een testament, een woningtransactie of een zakelijke akte.

MAES notarissen, Rotterdam#12
Wat opvalt
  • Fullservice voor familie en onderneming

MAES notarissen

3,857 beoordelingen
Verploegh Chasséplein 1, 3134 BZ Vlaardingen, Nederland
Geschikt voor
Complexe vastgoed- en bedrijfszakenFamilie- en erfrecht

MAES notarissen is een onafhankelijk fullservice notariskantoor voor particulieren, ondernemingen en semipublieke organisaties in de regio Rotterdam. De specialisaties liggen bij familie- en erfrecht , ondernemingsrecht en vastgoed. Daarmee begeleidt het kantoor zowel persoonlijke momenten als zakelijke transacties en juridische structuren.

MAES werkt met een vast team van ervaren medewerkers en een flexibele schil van specialisten voor grote, complexe of specialistische dossiers. Die opzet ondersteunt continuïteit en een voortvarende behandeling. De dienstverlening omvat juridisch en notarieel advies, het vastleggen van afspraken in akten en het beperken van juridische risico’s.

NLokale optie
#13
Wat opvalt
  • Keuzes helder uitgelegd

  • Snelle communicatie bij woningzaken

Notariskantoor Groenveld en van Houdt

3,824 beoordelingen
Binnenlandse Baan 136, 2991 CA Barendrecht, Nederland

Notariskantoor Groenveld en Van Houdt begeleidt particulieren en ondernemers bij vastgoed, familierecht, ondernemingsrecht, testamenten en levenstestamenten. Het kantoor neemt de tijd om juridische onderwerpen zorgvuldig uit te leggen, zodat keuzes niet alleen formeel maar ook inhoudelijk begrijpelijk zijn.

Bij een testament worden verschillende kanten van de situatie besproken, terwijl de uiteindelijke keuze bij de cliënt blijft. Ook bij woningoverdrachten kan het team snel schakelen wanneer een deadline daarom vraagt. De combinatie van duidelijke communicatie, persoonlijke aandacht en brede notariële dienstverlening maakt het kantoor geschikt voor belangrijke levens- en ondernemingsmomenten.

Notariskantoor Bijdorp Barendrecht, Rotterdam#14
Wat opvalt
  • Persoonlijk advies met brede vakkennis

  • Ondersteuning bij complexe dossiers

Notariskantoor Bijdorp Barendrecht

3,816 beoordelingen
Ebweg 16A, 2991 LT Barendrecht, Nederland
Geschikt voor
Levens- en familierechtOndernemers met notariële vragen

Notariskantoor Bijdorp Barendrecht biedt in de regio Rotterdam fullservice begeleiding voor belangrijke momenten in het leven en voor ondernemingen. Het kantoor behandelt onder meer samenwonen, huwelijk, scheiding, overlijden, testamenten, voogdij, woningzaken en ondernemingsrecht.

De werkwijze is persoonlijk en praktisch: ingewikkelde onderwerpen worden in een gesprek teruggebracht tot duidelijke keuzes en concrete stappen. De middelgrote organisatie combineert brede kennis met korte lijnen en ondersteuning bij complexere dossiers. Ook bij tijdsdruk rond een woningtransactie kan de aanpak voortvarend zijn, zonder de uitleg bij de akte over te slaan.

Nouwen Notarissen, Rotterdam#15
Wat opvalt
  • Vooraf duidelijkheid over de prijs

  • Advies voor privé en zakelijk

Nouwen Notarissen

3,811 beoordelingen
Argonautenweg 17, 3054 RP Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Woning, testament en ondernemingAfwikkeling van een erfenis

Nouwen Notarissen begeleidt particulieren en ondernemers in Rotterdam bij belangrijke juridische momenten. Het kantoor biedt advies over onder meer woning kopen, een bedrijf oprichten, huwelijk, testamenten en het afwikkelen van een erfenis. De dienstverlening is afgestemd op de persoonlijke of zakelijke situatie.

Bij een dossier kan vooraf een offerte met vaste prijs worden verstrekt, zodat de financiële afspraken overzichtelijk zijn. De nadruk ligt verder op duidelijke uitleg van juridische kwesties en een zorgvuldige behandeling van documenten. Dat maakt het kantoor relevant voor wie meerdere notariële onderwerpen met één team wil bespreken.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Katoen Notaris 4,591Testament en levenstestament
#2Westvaer Rotterdam 4,571Vastgoed- en ondernemingsrecht
#3JUST Notarissen 4,1724Digitale afhandeling van standaardakten
#4Westvaer Westland 4,480Testamenten en levenstestamenten
#5Notariaat Van Leeuwen 4,816Woningoverdracht en erfpacht
#6Van Stenis Notarishuis 4,416—
#7Waerd Notarissen 4,510Estate planning
#8Beerentsen / Sterling Notarissen 4,027Complex familierecht
#9Notariskantoor Van Spreeuwel 4,114Familierecht en nalatenschappen
#10Van der Straaten Notarissen 4,013—
#11010Notaris 3,896Erven en schenken
#12MAES notarissen 3,857Complexe vastgoed- en bedrijfszaken
#13Notariskantoor Groenveld en van Houdt 3,824—
#14Notariskantoor Bijdorp Barendrecht 3,816Levens- en familierecht
#15Nouwen Notarissen 3,811Woning, testament en onderneming

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van notarissen in Rotterdam

Er zijn geen specifieke Rotterdamse wijken aan de kantoren gekoppeld. Kijk daarom naar bereikbaarheid in verhouding tot het aantal gesprekken, ondertekenmomenten en betrokken partijen. Bij een eenvoudige standaardakte kan een digitale werkwijze praktisch zijn. Voor vastgoed, nalatenschappen of familierecht kan een kantoor dat dichtbij en goed bereikbaar is prettiger zijn.

Diensten om te vergelijken

  • Testament en levenstestamentLeg wensen vast voor later en regel vertegenwoordiging wanneer dat nodig is.
  • WoningoverdrachtLaat de juridische afhandeling van een woningoverdracht begeleiden.
  • ErfpachtBespreek de notariële aspecten van erfpacht bij vastgoed.
  • OndernemingsrechtRegel notariële zaken voor ondernemingen en zakelijke structuren.
  • NalatenschappenKrijg begeleiding bij erven en het afwikkelen van een nalatenschap.
  • Estate planningBespreek de samenhang tussen vermogen, familie en toekomstige overdracht.
  • FamilierechtVind ondersteuning bij complexe familiezaken en bijbehorende akten.

Zo kies je notarissen in Rotterdam

  1. Benoem je akteVraag welk kantoor jouw specifieke akte zelfstandig behandelt en wie je dossier begeleidt.
  2. Vraag om een documentlijstLaat vooraf bevestigen welke identiteits-, eigendoms- of ondernemingsstukken nodig zijn.
  3. Bespreek de eerste afspraakInformeer wat de intake omvat en welke vragen je vooraf schriftelijk kunt aanleveren.
  4. Controleer digitale afhandelingVraag welke standaardakten digitaal kunnen worden voorbereid en wanneer fysieke ondertekening nodig blijft.
  5. Leg de opvolging vastSpreek af wie contact houdt, wanneer je concepten ontvangt en hoe wijzigingen worden verwerkt.

Veelgestelde vragen

Wanneer heb ik een notaris nodig voor een testament?

Een notaris kan je wensen juridisch vastleggen in een testament of levenstestament. Bespreek vooraf je gezinssituatie, vermogen en gewenste vertegenwoordiging, zodat duidelijk wordt welke akte en aanvullende informatie nodig zijn.

Kan een notaris helpen bij een woningoverdracht?

Ja, notariskantoren begeleiden woningoverdracht en kunnen ook zaken rond erfpacht behandelen. Vraag welke stukken de notaris nodig heeft en hoe de planning aansluit op koopcontract, financiering en de datum van overdracht.

Wat moet ik meenemen naar een eerste gesprek?

Neem een geldig identiteitsbewijs mee en verzamel relevante documenten voor je dossier, zoals eerdere akten, gegevens van erfgenamen of stukken van een onderneming. Vraag het kantoor vooraf om een specifieke lijst.

Kan ik een standaardakte digitaal regelen?

Sommige kantoren bieden digitale voorbereiding of afhandeling van standaardakten. Vraag precies welke stappen online kunnen, hoe identificatie plaatsvindt en op welk moment je persoonlijk moet verschijnen.

Gerelateerde gidsen