Menu

De beste boekhandels in Rotterdam: 15 winkels voor elke boekzoektocht

De juiste boekhandel in Rotterdam hangt af van wat je zoekt: een specifieke titel, tweedehands boeken, literatuur, strips of een bijzonder kunstboek. Deze selectie bevat zowel brede boekwinkels als adressen met een duidelijk eigen aanbod.

Bepaal eerst of je advies, bestellen of direct afhalen nodig hebt. Kijk daarna naar het gewenste genre, kaartjes of kantoorartikelen en de vraag of je rustig wilt rondkijken of doelgericht wilt zoeken.

Hoe deze gids is gerangschikt

We rangschikken boekhandels in Rotterdam op hoe gespecialiseerd elk bedrijf is, wat klanten zeggen, hoe volledig de gegevens zijn en waar het zit.

Bedrijven kunnen diensten afnemen om beter zichtbaar te zijn in deze lijsten.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 15 lokale opties

Stripwinkel Yendor, Rotterdam#1
Wat opvalt
  • Strips, manga en verzamelfiguren

Stripwinkel Yendor

4,7931 beoordelingen
Korte Hoogstraat 16, 3011 GL Rotterdam, Nederland

Stripwinkel Yendor is een gespecialiseerde stripboekwinkel in Rotterdam met nieuwe en oudere strips, manga, comics en graphic novels. Het assortiment gaat verder met puzzels, beeldjes, modelkits en action figures, waardoor de winkel ook interessant is voor verzamelaars en liefhebbers van merchandise.

De zaak staat bekend om een overzichtelijke presentatie en deskundige hulp bij het zoeken naar een titel of reeks. Niet iedere serie ligt volledig in de winkel, maar bestellingen kunnen worden geplaatst. Wie liever online bestelt, kan gebruikmaken van de webshop.

Boekhandel Donner, Rotterdam#2
Wat opvalt
  • Brede collectie met bijzondere onderwerpen

Boekhandel Donner

4,65.672 beoordelingen
Coolsingel 129, 3012 AG Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Een veelzijdige boekzoektocht

Boekhandel Donner is een grote boekwinkel in Rotterdam met een brede algemene collectie en veel bijzondere titels. Naast literatuur vind je er onder meer kinderboeken, strips, manga, Engelstalige boeken, atlassen, landkaarten en boeken over uiteenlopende onderwerpen.

Je kunt de winkel bezoeken, een bestelling ophalen of boeken laten bezorgen. De ruime keuze maakt Donner geschikt voor gericht zoeken én rustig rondkijken. Ook voor een kop koffie tijdens het winkelen is er ruimte.

Emma's Bookshop, Rotterdam#3
Wat opvalt
  • Rustige winkel met tweedehands hoek

Emma's Bookshop

4,9130 beoordelingen
Zwaanshals 432, 3035 KT Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Rustig nieuwe boeken ontdekkenTweedehands boeken zoeken

Emma's Bookshop is een lichte, rustig ingerichte boekwinkel in Rotterdam met zorgvuldig gepresenteerde boeken en een aparte hoek met tweedehands titels. Naast boeken is er stationery, waardoor de winkel ook geschikt is voor een klein cadeau of een mooi schrijfwarenartikel.

De overzichtelijke inrichting nodigt uit om rustig rond te kijken. Het assortiment is compact maar zorgvuldig gekozen, met aandacht voor een prettige winkelervaring.

Van Rietschoten Boekhandel, Rotterdam#4
Wat opvalt
  • Persoonlijk advies en snelle bestellingen

Van Rietschoten Boekhandel

4,7236 beoordelingen
Keizerswaard 8, 3078 AM Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Boeken met advies bestellen

Boekhandel Van Rietschoten is een vertrouwde boekwinkel in IJsselmonde, Rotterdam, met een gevarieerd assortiment en persoonlijke service. De winkel helpt gericht zoeken, geeft boekentips en kan titels bestellen wanneer ze niet direct voorradig zijn.

Bestellingen kunnen in de winkel worden opgehaald of thuis worden bezorgd. Boeken worden netjes ingepakt en de communicatie rond bestellingen is persoonlijk. Daarmee past deze boekhandel zowel bij een snel afhaalmoment als bij wie rustig advies wil.

Boekhandel Het Schiedams Boekhuis, Rotterdam#5
Wat opvalt
  • Persoonlijk advies in een knusse winkel

Boekhandel Het Schiedams Boekhuis

4,984 beoordelingen
Hoogstraat 106, 3111 HL Schiedam, Nederland
Geschikt voor
Boeken en kaartjes zoekenEen titel laten bestellen

Boekhandel Het Schiedams Boekhuis is een knusse boekwinkel in Schiedam met een gevarieerd aanbod aan boeken, kaartjes en cadeau-ideeën. De zaak staat voor persoonlijk contact en hulp bij het vinden van een passende titel.

Wat niet direct in de winkel ligt, kan worden besteld. De betrokken eigenaar denkt mee, geeft boekentips en maakt tijd voor een praatje. Bezorging, ophalen in de winkel en winkelbezoek zijn mogelijk.

Oosterboekhandel J. Amesz, Rotterdam#6
Wat opvalt
  • Onafhankelijk familiebedrijf met leesadvies

Oosterboekhandel J. Amesz

4,891 beoordelingen
Voorschoterlaan 145, 3062 KM Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Persoonlijk boekadvies

Oosterboekhandel J. Amesz is een onafhankelijke familieboekhandel in Rotterdam met een zorgvuldig geselecteerd aanbod van fictie, non-fictie en kinderboeken. De kleinschalige winkel heeft een persoonlijke sfeer en neemt tijd voor deskundig advies.

Veel titels zijn direct verkrijgbaar; ontbrekende boeken kunnen worden besteld. De winkel is geschikt om rustig tussen de kasten te zoeken, een boek op te halen of gericht hulp te vragen bij een cadeau of nieuwe leeskeuze.

Boekhandel vanGennep, Rotterdam#7
Wat opvalt
  • Eigenzinnig literair en artistiek assortiment

Boekhandel vanGennep

4,7116 beoordelingen
Oude Binnenweg 131B, 3012 JD Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Literatuur en poëzie ontdekkenBijzondere kunst- en designboeken

Boekhandel vanGennep in Rotterdam is een zelfstandige boekwinkel voor liefhebbers van literatuur, poëzie, kinder- en kookboeken, design en kunst. Het assortiment wisselt klassieke titels af met nieuwe uitgaven en onverwachte ontdekkingen.

De winkel nodigt uit tot rustig rondstruinen en persoonlijk advies. Naast boeken zijn er activiteiten met schrijvers en andere ontmoetingen rond literatuur. Bestellingen kunnen worden bezorgd of in de winkel opgehaald.

MAXIMUS Hillegersberg, Rotterdam#8
Wat opvalt
  • Snel boeken ophalen

MAXIMUS Hillegersberg

4,571 beoordelingen
Bergse Dorpsstraat 122, 3054 GG Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Bestelde boeken afhalenGericht een titel zoeken

MAXIMUS Hillegersberg is een boekwinkel in Rotterdam met een prettige collectie en aandacht voor een vlotte afhandeling. Bestellingen kunnen in de winkel worden opgehaald, waardoor een boek vaak zonder omweg klaarligt voor een snel bezoek.

De winkel leent zich ook voor rustig rondkijken en advies bij het kiezen of bestellen van een titel. De organisatie oogt verzorgd en overzichtelijk. Voor afhalen of winkelbezoek geldt wel dat een afspraak verplicht is; houd daar rekening mee bij het plannen van je bezoek.

Bruna, Rotterdam#9
Wat opvalt
  • Breed assortiment op locatie

Bruna

4,1737 beoordelingen
Poolsterstraat 107, 3067 LX Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Boeken en kantoorartikelen

Bruna in Rotterdam is een kantoorboekhandel met een breed winkelassortiment en ruimte om rustig rond te neuzen. De winkel is geschikt voor een snel bezoek wanneer je een boek, kantoorartikel of klein cadeau zoekt.

De zaak maakt een verzorgde indruk en biedt daarnaast praktische diensten op de winkellocatie. Door de verschillende balies en werkzaamheden kan de afhandeling soms minder duidelijk verlopen; wie haast heeft, doet er goed aan vooraf te bepalen waarvoor hij binnenloopt.

KIOSK Rotterdam *BOOKS/ZINES/PRINTS*#10
Wat opvalt
  • Bijzondere zines en uitgaven

  • Boekwinkel met risowerkplaats

KIOSK Rotterdam *BOOKS/ZINES/PRINTS*

5,020 beoordelingen
Pieter de Raadtstraat 35A, 3033 VC Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Liefhebbers van onafhankelijke publicatiesPoëzie en kritische theorie

KIOSK Rotterdam is een eigenzinnige boekwinkel en risoprintwerkplaats voor lezers die verder willen kijken dan het gangbare aanbod. De selectie omvat radicale en kritische theorie, fictie, poëzie en zelfpublicaties, met ruimte voor bijzondere uitgaven en zines.

De plek heeft een huiselijke, inspirerende sfeer en organiseert ook exposities. Naast boeken draait hier een werkplaats voor riso-prints en fungeert KIOSK als uitgeverij van Multi Tool Press. Het aanbod past vooral bij liefhebbers van onafhankelijke cultuur, hedendaagse ideeën en kleine oplagen.

Bruna, Rotterdam#11
Wat opvalt
  • Behulpzaam in Rotterdam-Zuid

Bruna

4,1307 beoordelingen
Vuurplaat 426, 3071 AC Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Boek en pakketservice combineren

Bruna is een boekwinkel in Rotterdam-Zuid met een toegankelijke collectie en medewerkers die tijd nemen voor uitleg en hulp. De winkel is ingericht op een vlot bezoek en biedt naast boeken ook ondersteuning bij pakketdiensten en het zorgvuldig inpakken van zendingen.

De ontvangst is doorgaans vriendelijk en meedenkend. Daarmee is dit een handige stop voor een boek, een cadeau of een praktische boodschap in één bezoek.

Stichting Boekensteun, Rotterdam#12
Wat opvalt
  • Tweedehands boeken voor goede doelen

Stichting Boekensteun

5,017 beoordelingen
Nieuwe Binnenweg 200A, 3021 GL Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Betaalbaar tweedehands lezen

Stichting Boekensteun is een tweedehandsboekwinkel in Rotterdam, gerund door vrijwilligers. De collectie bestaat uit boeken in goede staat, met zowel fictie als non-fictie en geregeld verrassende vondsten voor een zachte prijs.

De opbrengst van de verkoop gaat naar lokale goede doelen. Bij aankoop kan worden aangegeven welk doel je wilt steunen, waardoor een bezoek direct een maatschappelijke betekenis krijgt. De winkel past bij lezers die graag snuffelen, hun boekenkast betaalbaar aanvullen en tegelijk iets bijdragen aan Rotterdam.

NAi Boekverkopers, Rotterdam#13
Wat opvalt
  • Gespecialiseerd in ontwerp en architectuur

NAi Boekverkopers

4,359 beoordelingen
Museumpark 25, 3015 CG Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Architectuur- en designboekenStudenten en ontwerpers

NAi Boekverkopers is een gespecialiseerde boekwinkel in Rotterdam voor architectuur, stedenbouw, landschap, design en kunst. De collectie sluit aan bij ontwerpers, studenten, vakliefhebbers en bezoekers die verdieping zoeken in de gebouwde omgeving en visuele cultuur.

Als zelfstandig opererende kwaliteitsboekhandel binnen het Nieuwe Instituut brengt de winkel vakliteratuur, monografieën en actuele publicaties samen. De zaak is bovendien zonder museumtoegang te bezoeken, wat een gericht bezoek aan de boekencollectie laagdrempelig maakt.

Ferry Books 野渡書店, Rotterdam#14
Wat opvalt
  • Chinese literatuur in Rotterdam

Ferry Books 野渡書店

5,011 beoordelingen
Voorburgstraat 207, 3037 ER Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Chinese romans en vertalingenLiefhebbers van gespecialiseerde collecties

Ferry Books 野渡書店 is een kleine, gezellige boekwinkel in Rotterdam met een duidelijke focus op Chinese literatuur. De collectie brengt populaire titels, klassieke Chinese romans en vertaalde werken samen in een knusse omgeving.

De zaak voelt uitnodigend en persoonlijk aan, met ruimte om boeken te bekijken en gesprekken over lezen te voeren. Dankzij de combinatie van een gespecialiseerde collectie en een warme sfeer is Ferry Books vooral interessant voor Chineestalige lezers, liefhebbers van Chinese literatuur en nieuwsgierige bezoekers.

BoekenVoordeel Rotterdam Hoogstraat#15
Wat opvalt
  • Boeken en films voor scherpe prijzen

BoekenVoordeel Rotterdam Hoogstraat

4,164 beoordelingen
Hoogstraat 152, 3011 PV Rotterdam, Nederland
Geschikt voor
Voordelige boeken en cadeausDvd's en blu-rays zoeken

BoekenVoordeel Rotterdam Hoogstraat richt zich op betaalbaar lees- en ontspanningsaanbod in de binnenstad. Je vindt er boeken, tweedehands artikelen, kaarten en daarnaast films op dvd en blu-ray. Daardoor is de winkel interessant voor wie gericht zoekt, maar ook voor een spontaan cadeau of een onverwachte vondst.

De zaak staat bekend om scherpe aanbiedingen en een overzichtelijke afhandeling. Voor online bestelde artikelen is afhalen in de winkel mogelijk nadat de winkelvoorraad is gecontroleerd en het artikel klaarligt.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Stripwinkel Yendor 4,7931—
#2Boekhandel Donner 4,65.672Een veelzijdige boekzoektocht
#3Emma's Bookshop 4,9130Rustig nieuwe boeken ontdekken
#4Van Rietschoten Boekhandel 4,7236Boeken met advies bestellen
#5Boekhandel Het Schiedams Boekhuis 4,984Boeken en kaartjes zoeken
#6Oosterboekhandel J. Amesz 4,891Persoonlijk boekadvies
#7Boekhandel vanGennep 4,7116Literatuur en poëzie ontdekken
#8MAXIMUS Hillegersberg 4,571Bestelde boeken afhalen
#9Bruna 4,1737Boeken en kantoorartikelen
#10KIOSK Rotterdam *BOOKS/ZINES/PRINTS* 5,020Liefhebbers van onafhankelijke publicaties
#11Bruna 4,1307Boek en pakketservice combineren
#12Stichting Boekensteun 5,017Betaalbaar tweedehands lezen
#13NAi Boekverkopers 4,359Architectuur- en designboeken
#14Ferry Books 野渡書店 5,011Chinese romans en vertalingen
#15BoekenVoordeel Rotterdam Hoogstraat 4,164Voordelige boeken en cadeaus

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van boekhandels in Rotterdam

Er zijn geen specifieke Rotterdamse wijken voor alle boekhandels bevestigd. Gebruik de kaart om te bepalen welke winkel logisch ligt voor je route en welk adres je zonder omweg kunt bezoeken. Voor een gerichte titel is een korte reis vaak voldoende als bestellen of afhalen mogelijk is. Wie wil rondkijken, doet er goed aan vooraf het gewenste assortiment en de opening van de winkel te controleren.

Diensten om te vergelijken

  • Nieuwe boekenOntdek brede collecties voor verschillende genres en leesinteresses.
  • Tweedehands boekenZoek gebruikte boeken en bijzondere vondsten tussen het aanbod.
  • StripboekenBezoek een gespecialiseerde winkel voor strips en graphic novels.
  • Persoonlijk boekadviesVraag hulp bij het vinden van een titel of passend leesboek.
  • Literatuur en poëzieVind winkels met aandacht voor literaire werken en dichtbundels.
  • Kunst- en designboekenBekijk bijzondere uitgaven over kunst, vormgeving en design.
  • Bestellen en afhalenLaat een titel bestellen en haal die later bij de winkel op.
  • Kaartjes en kantoorartikelenCombineer je boekzoektocht met kaartjes of kantoorbenodigdheden.

Zo kies je boekhandels in Rotterdam

  1. Zoek je titel gerichtVraag vooraf of de gewenste titel aanwezig is of besteld kan worden.
  2. Kies nieuw of tweedehandsControleer of de winkel gebruikte exemplaren verkoopt als je naar een voordelige vondst zoekt.
  3. Vraag om genreadviesNoem een eerdere favoriet en vraag welk boek daarbij aansluit.
  4. Bekijk specialisatiesKies een gespecialiseerde winkel voor strips, poëzie of kunst en design.
  5. Plan afhalen praktischVraag wanneer een besteld boek klaarligt en hoelang het wordt bewaard.

Veelgestelde vragen

Kan een boekhandel een niet-aanwezige titel bestellen?

Verschillende boekhandels bieden die mogelijkheid, maar de werkwijze verschilt. Vraag of de titel leverbaar is, wanneer je die kunt verwachten en of afhalen in de winkel mogelijk is.

Waar vind ik tweedehands boeken in Rotterdam?

In deze selectie is een boekhandel opgenomen die zich ook richt op tweedehands boeken. Vraag naar het actuele aanbod wanneer je een bepaald genre, auteur of oudere titel zoekt.

Welke winkel past bij kunst- en designboeken?

Boekhandel vanGennep wordt genoemd voor bijzondere kunst- en designboeken. Controleer vooraf of het onderwerp of de specifieke uitgave aanwezig is, zeker wanneer je gericht op pad gaat.

Kan ik in een boekhandel persoonlijk advies krijgen?

Bij sommige winkels is persoonlijk boekadvies een duidelijke dienst. Vertel wat je graag leest, voor wie het boek is en welke thema’s je zoekt om gerichter geholpen te worden.

Gerelateerde gidsen